Onsdagssejladser 2020.

Resultatliste for Bane 1 Start 1 d. 12. august 2020.

12. august - 2 Løb at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 6.0, Wind strength: TAUDM
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2017 SejlNr Bådnavn Klub Elapsed Corrected Skipper
1 15 1 2 31146 Faurby 393 910.6,687.4,588.0 DEN 11 Heady KAS 1:21:44 1:47:43 Vagn Bjerre
2 50 1 2 8708 Drabant 38 925.8,703.2,604.4 DEN 46 Luna KAS 1:24:19 1:48:43 Jens Sparsø
3 479 1 2 6468 Concorde 38 944.4,726.8,633.2 DEN 100 Sleipnir SS DNC   Jakob buus Petersen
3 968 1 2 30771 Luffe 37 938.2,712.8,617.0 DEN 192 Misty KAS DNC   Lars Mathiasen

12. august - 3 Løb at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 6.0, Wind strength: TAUDM
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2017 SejlNr Bådnavn Klub Elapsed Corrected Skipper
1 381 1 3 11518 X-99 921.4,706.0,611.0 DEN 517 Mille SKK 1:15:32 1:39:39 Kim Rasmussen
2 804 1 3 30360 X-99 921.4,706.0,611.0 DEN 573 Niller SS 1:15:56 1:40:03 Jens Haldager
3 960 1 3 30048 X-99 921.4,706.0,611.0 DEN 577 Emma KDY 1:16:33 1:40:40 Jens Hestbech / Niels Finseth
4 143 1 3 8267 X-99 921.4,706.0,611.0 DEN 55 Slice of Life KAS 1:17:14 1:41:21 Martin Aagaard Andreasen
5 129 1 3 35622 X-99 921.4,706.0,611.0 DEN 519 Foxtrot SS 1:18:02 1:42:09 Hansen/Svarer
6 55 1 3 7763 X-99 921.4,706.0,611.0 DEN 101 Idefix HS 1:27:16 1:51:23 Hans Baarregaard

12. august - 4 Løb at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30, Distance: 6.0, Wind strength: TAUDM
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2017 SejlNr Bådnavn Klub Elapsed Corrected Skipper
1 54 1 4 10844 Matcher 31 915.8,710.8,615.8 DEN 5 Chroma.dk ØSF 1:13:50 1:37:28 Anders Dylov
2 324 1 4 35291 J80 946.8,752.2,660.2 DEN 1068 Emma SS 1:18:48 1:38:18 Esben Henrichsen
3 48 1 4 10877 Matcher 31 928.0,713.0,615.6 DEN 8 Carpe Diem SKS 1:25:02 1:48:27 Torben Bondrop
4 929 1 4 32216 Match 28 933.2,725.4,639.8 DEN 14 Venus SKS 1:27:22 1:49:33 Hanne Plummer
5 922 1 4 35141 XP33 881.8,679.6,588.2 DEN 9 Hendrix SS 1:27:27 1:54:13 Thomas Ringhof/Peter Maagøe
6 864 1 4 33294 J80 947.2,752.6,660.4 DEN 113 A boat named Sue SS DNC   Martin Lomborg
6 927 1 4 32153 Match 28 933.2,725.4,639.8 DEN 12 Mars SKS DNC   Mogens Kyllesbech
6 928 1 4 32217 Match 28 933.2,725.4,639.8 DEN 13 Vera SKS DNC   Per Hvidkjær Sørensen


www.svanemøllekredsen.dk

Sailwave Scoring Software 2.25.11
www.sailwave.com