Onsdagssejladser 2020.

Resultatliste for Bane 1 Start 1 d. 26. august 2020.

26. august - 2 Løb at 18:45

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:45, Distance: 2.8, Wind strength: TAUDL
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2017 SejlNr Bådnavn Klub Elapsed Corrected Skipper
1 15 1 2 31146 Faurby 393 910.6,687.4,588.0 DEN 11 Heady KAS 0:39:10 1:06:37 Vagn Bjerre
2 968 1 2 30771 Luffe 37 938.2,712.8,617.0 DEN 192 Misty KAS 0:41:11 1:07:21 Lars Mathiasen
3 479 1 2 6468 Concorde 38 944.4,726.8,633.2 DEN 100 Sleipnir SS 0:43:35 1:09:27 Jakob buus Petersen
4 50 1 2 8708 Drabant 38 925.8,703.2,604.4 DEN 46 Luna KAS DNC   Jens Sparsø

26. august - 3 Løb at 18:45

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:45, Distance: 2.8, Wind strength: TAUDL
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2017 SejlNr Bådnavn Klub Elapsed Corrected Skipper
1 381 1 3 11518 X-99 921.4,706.0,611.0 DEN 517 Mille SKK 0:33:18 1:00:15 Kim Rasmussen
2 960 1 3 30048 X-99 921.4,706.0,611.0 DEN 577 Emma KDY 0:33:53 1:00:50 Jens Hestbech / Niels Finseth
3 804 1 3 30360 X-99 921.4,706.0,611.0 DEN 573 Niller SS 0:34:20 1:01:17 Jens Haldager
4 143 1 3 8267 X-99 921.4,706.0,611.0 DEN 55 Slice of Life KAS 0:36:13 1:03:10 Martin Aagaard Andreasen
5 129 1 3 35622 X-99 921.4,706.0,611.0 DEN 519 Foxtrot SS 0:40:30 1:07:27 Hansen/Svarer
6 55 1 3 7763 X-99 921.4,706.0,611.0 DEN 101 Idefix HS 0:41:28 1:08:25 Hans Baarregaard

26. august - 4 Løb at 18:45

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:45, Distance: 2.8, Wind strength: TAUDL
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2017 SejlNr Bådnavn Klub Elapsed Corrected Skipper
1 54 1 4 10844 Matcher 31 910.6,710.0,615.6 DEN 5 Chroma.dk ØSF 0:34:18 1:01:45 Anders Dylov
2 324 1 4 35291 J80 946.8,752.2,660.2 DEN 1068 Emma SS 0:37:10 1:02:56 Esben Henrichsen
3 922 1 4 35141 XP33 881.8,679.6,588.2 DEN 9 Hendrix SS 0:36:19 1:05:07 Thomas Ringhof/Peter Maagøe
4 48 1 4 10877 Matcher 31 928.0,713.0,615.6 DEN 8 Carpe Diem SKS 0:42:16 1:08:54 Torben Bondrop
5 929 1 4 32216 Match 28 933.2,725.4,639.8 DEN 14 Venus SKS DNC   Hanne Plummer
5 927 1 4 32153 Match 28 933.2,725.4,639.8 DEN 12 Mars SKS DNC   Mogens Kyllesbech
5 928 1 4 32217 Match 28 933.2,725.4,639.8 DEN 13 Vera SKS DNC   Per Hvidkjær Sørensen
5 864 1 4 33294 J80 947.2,752.6,660.4 DEN 113 A boat named Sue SS DNC   Martin Lomborg


www.svanemøllekredsen.dk

Sailwave Scoring Software 2.25.11
www.sailwave.com