Onsdagssejladser 2020.

Resultatliste for Bane 1 Start 2 og 3 d. 19. august 2020.

19. august - 5 Løb at 18:35

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35, Distance: 2.2, Wind strength: TAUDL
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2017 SejlNr Bådnavn Klub Elapsed Corrected Skipper
1 462 2 5 7073 Scankap 99 981.0,746.2,648.0 DEN 107 Aurora KAS 1:51:38 2:10:37 Niels Jørgensen
2 966 2 5 36218 Avance 33 986.8,752.8,654.6 DEN 17 Argo SKK 2:05:32 2:24:18 Øystein Grandorf
3 884 2 5 33902 5.5mR 1056.2,797.2,691.2 GER 26 Willy Lehmann KAS DNC   Hauke Wulf
3 901 2 5 17730 Aphrodite 101 947.0,740.2,652.2 DEN 158 Diva ØSF DNC   Christoffer Greisen
3 833 2 5 32969 6mR 1006.2,764.6,662.4 DEN 15 Oui-Oui KAS OCS   Jens Peter Sandholt

19. august - 6 Løb at 18:35

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35, Distance: 2.2, Wind strength: TAUDL
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2017 SejlNr Bådnavn Klub Elapsed Corrected Skipper
1 57 2 6 10948 X 342 961.8,730.0,628.6 DEN 37 Pretty Flamingo ØSF 1:45:46 2:05:27 Sejr Hansen
2 839 2 6 35567 X-332 935.6,710.8,610.4 DEN 362 Miss-X SS 1:49:07 2:09:46 Jørgen Tulstrup
3 899 2 6 34683 Elan 31 1004.6,746.2,635.2 DEN 186 Riptide HS 1:52:59 2:11:06 Henrik Winkler
4 281 2 6 35082 Elan 31 982.4,737.8,631.0 DEN 205 Tiffany ØSF DNC   Tommi Madsen
4 937 2 6 32615 Elan 31 974.8,732.4,626.6 DEN 217 Lucie SS DNC   Ulver Pedersen

19. august - 7 Løb at 18:35

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35, Distance: 2.2, Wind strength: TAUDL
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2017 SejlNr Bådnavn Klub Elapsed Corrected Skipper
1 866 2 7 3657 X-79 996.0,771.8,674.0 DEN 15 Nyx ØSF 1:52:27 2:10:53 Mikkel Balslev
2 945 2 7 30140 Albin Express 400.0,400.0,400.0 DEN 463 Excalibur SKK 2:06:36 2:46:53 Rasmus Arentsen
3 936 2 7 7319 X-79 996.0,771.8,674.0 DEN 348 Exocet DTU Sejlsport DNC   DTU Sailing
3 832 2 7 4001 X-79 996.0,771.8,674.0 DEN 236 Berntsen HS DNC   Anders Hansen-Hoeck

19. august - 8 Løb at 18:35

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40, Distance: 2.2, Wind strength: TAUDL
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2017 SejlNr Bådnavn Klub Place Skipper
  339 3 8 6097 Knarr 1227.2,873.4,732.0 DEN 79 Klem KAS   Torben Hessov
  950 3 8 35206 NF 1288.2,924.8,787.2 F 1107 Friendship SS   Rasmus Manley
  4 3 8 16942 NF 1288.2,924.8,787.2 F 701 Freja KAS   Mads Jakobsen
  87 3 8 16397 NF 1288.2,924.8,787.2 F 718 Røllike FN   Søren Winther
  429 3 8 16044 Knarr 1227.2,873.4,732.0 DEN 76 Getaway KAS   Ulrik Storm

19. august - 9 Løb at 18:35

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40, Distance: 2.2, Wind strength: TAUDL
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2017 SejlNr Bådnavn Klub Elapsed Corrected Skipper
1 965 3 9 35118 Albin Alpha 1075.2,825.4,720.4 DEN 82 Karla SS 2:01:12 2:16:44 Johannes Andresen
2 953 3 9 137 Albin Ballad 1060.8,790.2,676.2 DEN 674 Bilbo LYN 2:02:28 2:18:32 Rolf Vedel Petersen
3 282 3 9 10709 Grinde 1040.8,788.2,681.8 DEN 138 Mira HS 2:02:04 2:18:52 Hans H. Storm
4 843 3 9 34037 Granada 27 1138.0,839.6,721.8 DEN 352 Havkatten SS 2:09:14 2:22:28 Jacob Nørbjerg
5 876 3 9 11590 Albin 78 Cirrus 1182.0,877.2,757.4 DEN 92 Amphitrite KAS DNC   Jan Haagensen
5 168 3 9 2726 L23 1087.2,823.8,718.0 DEN 18 Killelock ØSF DNC   Robert Christensen
5 969 3 9 36379 Smiling 1109.6,822.4,708.0 DEN 111 Smilet SS DNC   Henrik Holst


www.svanemøllekredsen.dk

Sailwave Scoring Software 2.25.11
www.sailwave.com