Onsdagssejladser 2020.

Resultatliste for Bane 1 Start 2 og 3 d. 2. september 2020.

2. september - 5 Løb at 18:16

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:16, Distance: 4.8, Wind strength: TAUDL
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2017 SejlNr Bådnavn Klub Elapsed Corrected Skipper
1 833 2 5 32969 6mR 1006.2,764.6,662.4 DEN 15 Oui-Oui KAS 1:22:09 2:01:33 Jens Peter Sandholt
2 901 2 5 17730 Aphrodite 101 947.0,740.2,652.2 DEN 158 Diva ØSF 1:23:01 2:07:10 Christoffer Greisen
3 462 2 5 7073 Scankap 99 981.0,746.2,648.0 DEN 107 Aurora KAS DNC   Niels Jørgensen
3 884 2 5 33902 5.5mR 1056.2,797.2,691.2 GER 26 Willy Lehmann KAS DNC   Hauke Wulf
3 966 2 5 36218 Avance 33 986.8,752.8,654.6 DEN 17 Argo SKK DNC   Øystein Grandorf

2. september - 6 Løb at 18:16

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:16, Distance: 4.8, Wind strength: TAUDL
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2017 SejlNr Bådnavn Klub Elapsed Corrected Skipper
1 281 2 6 35082 Elan 31 982.4,737.8,631.0 DEN 205 Tiffany ØSF 1:12:03 1:53:22 Tommi Madsen
2 57 2 6 10948 X 342 961.8,730.0,628.6 DEN 37 Pretty Flamingo ØSF 1:10:26 1:53:24 Sejr Hansen
3 839 2 6 35567 X-332 935.6,710.8,610.4 DEN 362 Miss-X SS 1:11:44 1:56:47 Jørgen Tulstrup
4 899 2 6 34683 Elan 31 1004.6,746.2,635.2 DEN 186 Riptide HS 1:19:39 1:59:11 Henrik Winkler
5 937 2 6 32615 Elan 31 974.8,732.4,626.6 DEN 217 Lucie SS 1:18:39 2:00:34 Ulver Pedersen

2. september - 7 Løb at 18:16

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:16, Distance: 4.8, Wind strength: TAUDL
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2017 SejlNr Bådnavn Klub Elapsed Corrected Skipper
1 866 2 7 3657 X-79 996.0,771.8,674.0 DEN 15 Nyx ØSF 1:11:06 1:51:19 Mikkel Balslev
2 936 2 7 7319 X-79 996.0,771.8,674.0 DEN 348 Exocet DTU Sejlsport 1:18:29 1:58:42 DTU Sailing
3 832 2 7 4001 X-79 996.0,771.8,674.0 DEN 236 Berntsen HS 1:21:25 2:01:38 Anders Hansen-Hoeck
4 945 2 7 30140 Albin Express 400.0,400.0,400.0 DEN 463 Excalibur SKK 1:02:01 2:29:55 Rasmus Arentsen

2. september - 8 Løb at 18:16

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:21, Distance: 3.2, Wind strength: TAUDL
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2017 SejlNr Bådnavn Klub Elapsed Corrected Skipper
1 4 3 8 16942 NF 1288.2,924.8,787.2 F 701 Freja KAS 0:57:33 1:08:47 Mads Jakobsen
2 950 3 8 35206 NF 1288.2,924.8,787.2 F 1107 Friendship SS 1:00:16 1:11:30 Rasmus Manley
3 87 3 8 16397 NF 1288.2,924.8,787.2 F 718 Røllike FN 1:01:07 1:12:21 Søren Winther
4 429 3 8 16044 Knarr 1227.2,873.4,732.0 DEN 76 Getaway KAS DNC   Ulrik Storm
4 339 3 8 6097 Knarr 1227.2,873.4,732.0 DEN 79 Klem KAS DNC   Torben Hessov

2. september - 9 Løb at 18:16

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:21, Distance: 3.2, Wind strength: TAUDL
Placering Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2017 SejlNr Bådnavn Klub Elapsed Corrected Skipper
1 876 3 9 11590 Albin 78 Cirrus 1182.0,877.2,757.4 DEN 92 Amphitrite KAS 0:58:51 1:15:45 Jan Haagensen
2 282 3 9 10709 Grinde 1040.8,788.2,681.8 DEN 138 Mira HS 0:52:04 1:16:30 Hans H. Storm
3 953 3 9 137 Albin Ballad 1060.8,790.2,676.2 DEN 674 Bilbo LYN 0:53:20 1:16:42 Rolf Vedel Petersen
4 965 3 9 35118 Albin Alpha 1075.2,825.4,720.4 DEN 82 Karla SS 0:56:11 1:18:47 Johannes Andresen
5 843 3 9 34037 Granada 27 1138.0,839.6,721.8 DEN 352 Havkatten SS 1:02:38 1:21:53 Jacob Nørbjerg
6 168 3 9 2726 L23 1087.2,823.8,718.0 DEN 18 Killelock ØSF DNC   Robert Christensen
6 969 3 9 36379 Smiling 1109.6,822.4,708.0 DEN 111 Smilet SS DNC   Henrik Holst


www.svanemøllekredsen.dk

Sailwave Scoring Software 2.25.11
www.sailwave.com