Onsdagssejladser 2021.

Deltagerliste for BANE 1. August 25, 2021

 
Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2021 SejlNr Bådnavn Klub Skipper Noter
89 1 1 36240 SunFast 3600 887.0,672.0,572.2 DEN 1 Astarte II Sejlklubben Langelinie Torben Falholt
932 1 1 35320 X-41 806.8,620.8,533.4 DEN 5991 Galatea KAS Nils-Jørn Rahbek
479 1 2 6468 Concorde 38 938.2,724.0,631.8 DEN 100 Sleipnir SS Jakob buus Petersen
871 1 2 11775 Drabant 36 919.4,688.0,585.8 DEN 1097 Røskva SS Peter Lotz
50 1 2 8708 Drabant 38 920.5,701.0,603.4 DEN 46 Luna KAS Jens Sparsø
60 1 2 36100 First 36.7 915.6,689.6,588.0 DEN 1 Grand Delice ØSF Hansen, Stampe & Melvig
968 1 2 30771 Luffe 37 938.2,712.8,617.0 DEN 192 Misty KAS Lars Mathiasen
162 1 2 4802 Luffe 37 929.8,708.4,612.4 DEN 15 Luf'kastellet ØSF Klaus Svanholm Nielsen
888 1 2 3988 Luffe 37 400.0,400.0,400.0 DEN 8 Sluffen SKK Lennart R. Hansen Mangler kapsejladslicens
839 1 2 35567 X-332 930.0,708.4,609.4 DEN 362 Miss X SS Jørgen Tulstrup
143 1 3 8267 X-99 920.0,703.0,607.6 DEN 55 Slice of Life KAS Martin Aagaard Andreasen
940 1 3 11020 X-99 920.0,703.0,607.6 DEN 421 SkyggefaXe SS Michael Jeppesen
943 1 3 7768 X-99 920.0,703.0,607.6 DEN 103 Liv Sejlklubben Lynetten Kim Hansen
55 1 3 7763 X-99 920.0,703.0,607.6 DEN 101 Idefix HS Hans Baarregaard
814 1 3 30360 X-99 400.0,400.0,400.0 DEN 573 Niller SS Jens Haldager Mangler kapsejladslicens
381 1 3 11518 X-99 920.0,703.0,607.6 DEN 517 Mille SKK Kim Rasmussen
129 1 3 35622 X-99 920.0,703.0,607.6 DEN 519 Foxtrot SS Hansen/Svarer
960 1 3 30048 X-99 920.0,703.0,607.6 DEN 577 Emma KDY Jens Hestbech / Niels Finseth
927 1 4 32218 Match 28 400.0,400.0,400.0 DEN 12 Mars SKS Mogens Kyllesbech Mangler kapsejladslicens
928 1 4 32217 Match 28 400.0,400.0,400.0 DEN 13 Vera SKS Peter Lillelund Mangler kapsejladslicens
929 1 4 32216 Match 28 931.6,724.8,630.2 DEN 14 Venus SKS Anders Buus
48 1 4 10877 Matcher 31 928.0,713.0,615.6 DEN 8 Carpe Diem SKS Torben Bondrop
54 1 4 10844 Matcher 31 907.2,708.8,614.8 DEN 5 Chroma.dk ØSF Anders Dylov
922 1 4 35141 XP33 877.2,677.8,587.0 DEN 9 Hendrix SS Peter Maagøe Petersen
836 2 5 16310 Aphrodite 101 945.0,739.4,651.8 DEN 18 Skylark KDY Mads Emil Stephensen Lübeck
462 2 5 7073 Scankap 99 976.8,744.4,647.0 DEN 107 Aurora KAS Niels Jørgensen
895 2 5 31652 Scankap 99 976.8,744.4,647.0 DEN 144 SoSecure ØSF Niels Westergård-Nielsen
209 2 6 6397 Albin Nova 1022.6,760.8,649.6 DEN 343 Nikoline SS Torben Bøttger
281 2 6 35082 Elan 31 977.8,735.6,630.0 DEN 205 Tiffany ØSF Tommi Madsen
899 2 6 34683 Elan 31 1000.0,744.0,634.4 DEN 186 Riptide HS Henrik Winkler
937 2 6 32615 Elan 31 993.0,741.0,632.4 DEN 217 Lucie SS Ulver Pedersen
858 2 6 33603 First 31.7 956.4,718.2,615.4 DEN 1093 Mila SKK Søren Bager
523 2 6 11492 Omega 34 984.1,743.8,637.2 DEN 321 Vega SKK Kristian Mikkelsen
57 2 6 10948 X 342 955.4,727.0,627.2 DEN 37 Pretty Flamingo ØSF Sejr Hansen
945 2 7 35624 Albin Express 1040.4,794.6,696.2 DEN 176 Excalibur SKK Rasmus Arentsen
234 2 7 8496 Larsen 28 100.4,762.0,661.0 DEN 8 Natacha SS Teddy Thorup
963 2 7 8705 Mosquito 85 1010.6,763.0,657.8 DEN 17 Cirrus SS Johannes foersom
936 2 7 7319 X-79 995.8,771.6,674.0 DEN 348 Exocet DTU Sejlsport DTU Sailing
866 2 7 3657 X-79 995.8,771.6,674.0 DEN 15 Nyx ØSF Mikkel Balslev
429 3 8 16044 Knarr 1227.6,870.4,727.2 DEN 76 Getaway KAS Ulrik Storm
4 3 8 16942 NF 1288.2,924.8,787.2 F 701 Freja KAS Mads Jakobsen
87 3 8 16397 NF 1288.2,924.8,787.2 F 718 Røllike FN Søren Winther
950 3 8 35206 NF 1288.2,924.8,787.2 F 1107 Friendship SS Rasmus Manley
876 3 9 11590 Albin 78 Cirrus 1182.0,877.2,757.4 DEN 92 Amphitrite KAS Jan Haagensen
953 3 9 137 Albin Ballad 1053.8,787.0,674.6 DEN 674 Bilbo LYN Rolf Vedel Petersen
843 3 9 34037 Granada 27 1138.0,839.6,721.8 DEN 352 Havkatten SS Jacob Nørbjerg
282 3 9 10709 Grinde 1032.2,784.4,679.8 DEN 138 Mira HS Hans H. Storm
168 3 9 2726 L23 1083.2,822.2,717.0 DEN 18 Killelock ØSF Robert Christensen


www.svanemøllekredsen.dk

Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com