Onsdagssejladser 2021.

Deltagerliste for BANE 2. August 4, 2021

 
Skilt Start Løb Certifikat Bådtype DH2017 SejlNr Bådnavn Klub Skipper Bemærkninger
5 1 34119 H-Båd 1121.4,825.4,713.0 DEN 238 Beth SS Jacob Elkær-Hansen
5 1 16768 H-Båd 1121.4,825.4,713.0 DEN 270 Butterfly KAS Peter Ankerstjerne
5 1 17137 H-Båd 1121.4,825.4,713.0 DEN 359 Conni ØSF Frederikke Graversen
73 5 1 17506 H-Båd 1121.4,825.4,713.0 DEN 527 SIF KVS Ulla Ipsen
8 5 1 16723 H-Båd 1121.4,825.4,713.0 DEN 420 Viola ØSF Ole Engblom
5 2 16685 IF 1157.6,864.0,753.4 DEN 68 Elefanten SS Jonas Kornerup Jensen
956 5 2 17425 IF 1157.6,864.0,753.4 DEN 30 Jonhild SS Christian Holmberg
26 5 2 16552 IF 1157.6,864.0,753.4 DEN 202 Nanok SS Jørgen Kvist
5 3 385 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 238 SS Martin Bach
5 3 17236 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 21 SS Jens Tommerup
5 3 35241 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 93 #BotenEmma KDY Simon Østergaard Jensen
930 5 3 34408 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 155 Athene SS Poul George Moses
5 3 358 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 88 Daphne KAS Bjørn Fischer
824 5 3 1420 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 64 Det Grønne Lysdistrikt SS Annemette Engelsted Jonasen
5 3 1419 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 170 Emma SS Mathias Kamban Larsen
5 3 33747 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 62 Gurli 3.0 KDY Christian Carlsen Mohr
873 5 3 340 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 24 Hansigne SS Niels Martinhof Thøgersen
241 5 3 5565 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 77 Hvalfisken KAS KAS
460 5 3 4364 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 130 Itsi Bitsi ØSF Jonas kamban
5 3 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 134 Krabask SS Lars Gøtke
5 3 35282 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 217 Krabben SS Henrik Askou
5 3 5221 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 298 My Lady SS Sundets sejlerskole
299 5 3 1998 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 120 Odin KAS Jesper Kern
5 3 31363 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 312 Penelope KAS Henrik ildor, Jørn og Regin
5 3 34634 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 69 Servus LYN Mads Mourier
5 3 5145 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 74 Seventyfour SKK Niels Bank
942 5 3 364 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 142 Sigur SS Knud Jon Andersen
5 3 17777 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 266 Skildpadden HS Christopher Thorsell
5 3 1428 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 441 Slyngelstuen SS Jan Walter Jansen
22 5 3 349 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 252 Spækuline ØSF Janus Christensen
261 5 3 310 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 17 Sytten SS Anders Eskling
241 5 3 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 78 Thor KAS KAS
22 5 3 318 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 210 Towanda SS Lars Møller Nielsen
918 5 3 372 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 31 Weekendkrigeren ØSF André Mortensen Kobæk
834 5 3 8751 Spækhugger 1038.2,804.4,706.2 DEN 63 vaalross SS Finn Heiden
5 4 J 80 DEN 473 KAS  
5 4 J 80 DEN 561 KAS  
5 4 33294 J 80 941.2,749.2,657.0 DEN 113 A boat named Sue SS Martin Corydon-Petersen
324 5 4 35291 J 80 941.8,949.2,656.4 DEN 1068 Emma SS Esben Henrichsen
5 4 34125 J 80 DEN 1370 Havheksen 3 KAS Thomas Vilsbøll
5 4 35237 J 80 940.8,749.0,656.6 DEN 1027 Ping Syvstjernen Keld Kofoed Nielsen
5 4 33172 J 80 940.8,749.0,656.6 DEN 723 Sally SS Martin Lomborg
5 4 J 80 Sandy SS Sundet Sejlerskole/ Gry Frost Eriksen


www.svanemøllekredsen.dk

Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com